Peeling fenolowy - efekty

Młody, promienny wygląd skóry to marzenie niemalże każdego. Wszyscy chcą bowiem prezentować się atrakcyjnie, chociażby dlatego, że wpływa to pozytywnie na samoocenę. Część osób jest gotowa na naprawdę wiele poświęceń, by się nieco wizualnie odmłodzić. Jeżeli Ty także pragniesz zmienić swój wygląd, niezależnie od przyczyny, to zdecydowanie warto zainteresować się peelingiem fenolowym. Daje on niesamowite efekty w bardzo krótkim czasie.

Jak działa peeling fenolowy?

Zabieg ten cieszy się ogromną popularnością głównie wśród osób z cerą dojrzałą. Wynika to z tego, iż głównym skutkiem jego przeprowadzenia jest redukcja zmarszczek oraz odnowa skóry, co utrzymuje się nawet do kilku lat po zabiegu. Potrafi on ponadto poprawić wygląd uprzykrzających życie blizn po trądziku, a także zniwelować objawy niemalże wszystkich chorób skóry, które mają związek z zaburzeniami związanymi z produkcją pigmentu, jak np. bielactwo. Sprawia to, że nie trzeba będzie już zakrywać przebarwień ciężkimi podkładami, gdyż po prostu znikną.

Przyśpieszone starzenie się skóry jest najczęściej wynikiem nadmiernego opalania się oraz palenia papierosów, aczkolwiek skoro samo zerwanie ze swoimi nałogami jest trudne, warto spróbować zniwelować ich skutki. Efekty peelingu fenolowego są tak spektakularne, że rodzina i znajomi z pewnością będą pozytywnie zszokowani taką gwałtowną zmianą, a co za tym idzie, trzeba będzie się przygotować na przyjęcie wielu komplementów.

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Wiele osób zastanawia to, jak działa peeling fenolowy – konkretnie zadają sobie pytanie, czy takie niesamowite skutki można osiągnąć w całkowicie bezpieczny sposób, a ponadto bez ingerencji skalpela. Być może przyszło to na myśl także Tobie. Nie ma się jednak czego bać. Zabieg nie posiada ograniczeń co do wieku oraz fototypu skóry. Nie wymaga spełnienia specjalnych warunków, ani też posiadania skóry w dobrej kondycji. Potencjalne skutki uboczne obejmują chociażby alergie, a także infekcje, choć przy zachowaniu odpowiedniej higieny nie powinno to mieć miejsca. Efekty peelingu fenolowego podtrzyma także właściwe postępowanie bezpośrednio po nim. Mowa tu między innymi o przestrzeganiu zaleceń lekarza, regularnym chodzeniu na wizyty kontrolne, a następnie stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych przez około dwa miesiące po wykonaniu zabiegu. Nie jest to duże poświęcenie, przynajmniej nie w stosunku do tego, co otrzymuje się w zamian.