Problemy skórne a rodzaj peelingu

Peelingi to jedne z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Ze względu na ogromną liczbę rodzajów i stężenie czynników aktywnych, mogą poradzić sobie z wieloma problemami skórnymi. Wybór odpowiedniego peelingu zależy od stanu Twojej cery, zdrowia, a także wymarzonego rezultatu, np. peeling fenolowy na redukcję zmarszczek. Możesz być jednak pewny, że bez problemu trafimy na taki, który upora się z Twoimi problemami. Przedstawiamy Ci 3 popularne peelingi stosowane w kosmetologii.

Peeling fenolowy - na zmarszczki i głębokie blizny

Peeling fenolowy to jeden z najskuteczniejszych, najsilniejszych i najgłębiej działających zabiegów z kwasami. Dlatego stosuje się go w bardziej zaawansowanych zabiegach kosmetycznych. Peeling fenolowy na zmarszczki działa znakomicie – pomoże usunąć nawet te bardzo głębokie. W dodatku często jest wykorzystywany do likwidacji blizn i innych głębokich defektów skóry.

Zastosowanie peelingu fenolowego gwarantuje głęboką odnowę skóry i efekt wygładzenia zmarszczek porównywalny do liftingu chirurgicznego. Warto też pamiętać, że rekonwalescencja po zabiegu może trwać kilkanaście dni i dopiero wówczas widzi się pełne rezultaty. Jednak naprawdę warto zastosować peeling fenolowy. Forum kosmetyczne zawiera mnóstwo pozytywnych opinii na jego temat. Większość osób jest zachwycona, że po jednym zabiegu może wyglądać nawet o kilka lat młodziej. Zabieg można też powtórzyć po 3-6 miesiącach, aby jeszcze dłużej cieszyć się wspaniałym wyglądem.

Peeling TCA - zapewnia szybką regenerację skóry

TCA to jeden z najskuteczniejszych kwasów stosowanych do regeneracji skóry. Głównymi jego rezultatami są redukcja przebarwień oraz niewielkich zmarszczek, a także blizny potrądzikowe. Można go wykonywać w dwóch wariantach: lekkim o działaniu powierzchniowym oraz mocniejszym, wpływającym również na środkowe warstwy skóry. Skóra po zabiegu staje się idealnie nawilżona oraz pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Rezultaty pojawiają się bardzo szybko i utrzymują przez długi czas. Należy jednak pamiętać, aby po skończonej kuracji stosować kremy ochronne z wysokim filtrem UV.

Kwas salicylowy - doskonała metoda walki z trądzikiem

Kwas salicylowy jest zalecany w szczególności do leczenia trądziku, ponieważ działa silnie przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Dodatkowo rozpuszcza się on w tłuszczach, dlatego przenika przez sebum w głąb skóry, zapewniając pełne oczyszczenie porów. Efektem jest zmniejszenie częstotliwości pojawiania się wyprysków oraz usunięcie zaskórników. Kwas salicylowy może być również stosowany w przypadku skóry suchej, ponieważ nie ma silnych właściwości wysuszających.